در پست قبلی به چند مورد در این رابطه اشاره کردیم، ادامه ی موارد رو در این پست بخونین.

در پست قبلی به چند مورد در این رابطه اشاره کردیم، ادامه ی موارد رو در این پست بخونین.

۱۷ راز خانواده های شاد ( بخش دوم )

یک نمودار گردش کارهای عادی و روزمره درست کنید
سه تا ستون بکشین و برای اونها اسم بذارین، “کارهایی که باید انجام بشن” “کارهایی که در حال انجام هستن” و “کارهایی که انجام شده‌ان.” موقعی که اعضای خانواده کار کردن روی هر بخش رو شروع کنن از ستون اول به دوم و به همین ترتیب ادامه می دن. مطمئن باشین سرعت کارهاتون بیشتر می شه و دو برابر کار انجام خواهید داد.

سخت گیری رو کنار بذارید
تحقیقات نشون می دن که شما باید انعطاف پذیر باشین، چه با افراد بیرون از خونه سر و کار داشته باشین، چه با افراد داخل خونه سر و کار داشته باشین و اونها رو می بایست سرگرم کنین و یا هر نوع برخورد دیگه ای.

ورزش رو به خاطر خوب بودنش انجام بدین
“جیم تامسون” بنیانگذار مربیگری میگه پدر و مادرها مهمترین نقش رو در قبال بچه هاشون موقع ورزش کردن دارن. بعد از بازی، اشتباهات اونها رو بزرگ نکنین. به قول تامسون به فرزندتون بگین با وجود اینکه نتونستی به حریفت ضربه بزنی اما به نظر من تو از اون دسته آدمایی هستی که به این راحتی بی خیال نمیشه و تلاشش رو ادامه می ده.

طبق برنامه دور هم جمع بشین
“دیوید استار” نویسنده گزارش شیوه های چالاک برای خانواده ها میگه جلسات خانوادگی زمانی مناسب برای توجه به یه سری رفتارهاست. اگه جایی امن برای بحث کردن درباره مشکلات خانوادگی وجود نداره، هرگونه برنامه ای برای بهبود خانواده بی نتیجه می مونه.

موقع دعوا کردن آینه رو‌به‌روی هم بگیرین
مطالعات نشون دادن که مردمی که هنگام نشستن، تو موقعیت بالاتری نسبت به همسر خود می شینن، مثلا پاهاشون رو بالا می ذارن و دستشهاشون رو پشت سرشون قرار می دن احساس برتری دارن، در حالی که افراد با موقعیت نشستن پایین تر حالت دفاعی و رنجش دارن.

چشم هاتون رو به اطراف نچرخونین
محققان هندی سالهای زیادی به حرکت بینی، بالا اومدن ابروها و حرکت لبها هنگام کشمکش های زندگی توجه کردن. اونها بعد از ۴ سال دوباره همون زوج ها رو بررسی کردن و متوجه شدن که علاوه بر همه ی حرکات ظاهری، حرکت چشم ها تنش بین زن و شوهر رو پیش بینی می کنه.

مبلمان رو به صورت دایره در بیارین
در دهه ۱۹۵۰، یک روانپزشک انگلیسی دقت کرد که افرادی که رو به روی هم می شینن نسبت به افرادی که کنار هم می شینن، از لحاظ اجتماعی بیشتر باهم در تعامل هستن. این قانون برای خانواده ها هم می تونه به کار بره. اگه میخواین بیشتر در تعامل گروهی با خانواده‌تون باشین، به شکل O بشینین، نه به شکل L یا V.

از گفتن کلمه ی “تو” به صورت دائم خودداری کنین.
“پنه بیکر” روانشناس دانشگاه تگزاس میگه به جای کلمه ی “تو” از “ما” استفاده کنین، اگه بگین: “ما می تونیم باهم بهتر از این ارتباط برقرار کنیم” دعوا کمتر می شه تا اینکه بگین “تو نباید به من بگی که چه کاری درسته یا غلطه”

از بحث های سخت بین ساعت ۶ تا ۸ بعد از ظهر خودداری کنین
دو روانشناس در شیکاگو گفتن که این دو ساعت از روز پر استرس ترین ساعت های روز هست، چون که پدر و مادر از سر کار به خونه برمیگردن و تنش محل کارشون اذیتشون می کنه، بچه ها خسته هستن، و اعضای خانواده تو خونه دور هم جمع می شن.

زمان جر و بحث هاتون رو به ۳ دقیقه محدود کنین
“جان گات من” از دانشگاه واشینگتن به این نتیجه رسیده که بدترین حالت جر و بحث تو سه دقیقه ی اولش پیش میاد. او میگه که بعد از سه دقیقه، افراد فقط تن صداشون رو بالا می برن.

خانواده

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه