دانشمندان معتقدن که افراد وقتی کنار هم می شینن احتمال اینکه باهم همکاری کنن بیشتر از زمانیه که هرکدوم گوشه ای تنها می شینن.

۱۷ راز خانواده های شاد ( بخش اول )

موقع تصمیم گیری برای مسائل مربوط به خانواده کنار آنها بشینید
دانشمندان معتقدن که افراد وقتی کنار هم می شینن احتمال اینکه باهم همکاری کنن بیشتر از زمانیه که هرکدوم گوشه ای تنها می شینن.

چراغ ها رو کم نور کنین
کم کردن نور باعث میشه که مردم بیشر احساس آرامش و راحتی داشته باشن و موقع صحبت کردن، خودِ واقعیشون باشن.

نزدیک شدن و اتصال نسل ها
طبق تحقیقات انجام شده بچه هایی که بیشتر درباره موفقیت و شکست خانواده و فامیلشون میدونن بهتر میتونن استرس و نگرانی خودشون رو مدیریت کنن.

خودتون رو آروم کنید
مطالعه ای در هاروارد نشون داده که مردم هنگامی که روی سطح های صاف و نرم می شینن، میزان انعطاف پذیریشون و سازگاریشون بیشتره. من و همسرم هنگامی که روی نیمکت فنری میشینیم مکالمه های سختی داریم، اما معمولا جلسات مربوط به خانواده رو دور میز ناهارخوری برگزار می کنیم چونکه صندلی های نرم و راحتی داره.

مادربزرگتون رو دعوت کنید
به گفته ی “سارا بلافر” انسان شناس معروف، مادربزرگ ها و پدربزرگ ها، برای همه بسیار گرانبها و ارزشمند هستن. بر اساس تحزیه و تحلیل ۶۶ تحقیق انجام شده، نتیجه گیری شده که مادرانی که برای تربیت فرزندانشون از مادربزرگ ها کمک میگیرن، استرس کمتری دارن و بچه های اونها نسبت به بقیه بهتر تربیت می شن.

با آنها بازی ” خوب و بد” رو انجام بدین
موقع شام هر کدوم از اعضای خانواده باید یکی از مسائل مثبت و منفی خود رو که در طول روز براش اتفاق افتاده، عنوان کنه. بر اساس تحقیقات انجام شده نتیجه گیری شده که با تماشای دیگران ( برای مثال تماشای مامان و بابا) و اتفاقات منفی که در واقعیت رخ می دن، احساس همدردی و همکاری در بچه ها تقویت می شه.

ذهنیت یک سرباز رو بپذیرید
” جیسون مک کارتی” میگه در لحظات مختلف موقعی که نیازهای خانواده با نیازهای شما در تضاد هستن، شما میتونین فقط یک تصمیم بگیرین. شما میتونین با اونها موافق یا مخالف باشین. از این تضاد به عنوان شانسی برای نشون دادن وفاداری به خانواده‌تون استفاده کنین.

خانواده

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه