بسیاری از موقعیت های مختلف اجتماعی رو چه در دنیای واقعی و در حالت نقش بازی کردن برای او آشکار کنین. به او فرصت بدین که با کودکان هم سن خود تعامل داشته باشه.

در پست قبلی به مواردی در این مورد اشاره کردیم، با ما همراه باشین و ادامه ی این موارد رو در مطلب امروز بخونین.

چگونه به بچه ها یاد بدهیم که دوست پیدا کنند؟ (بخش دوم)

 

بسیاری از موقعیت های مختلف اجتماعی رو چه در دنیای واقعی و در حالت نقش بازی کردن برای او آشکار کنین. به او فرصت بدین که با کودکان هم سن خود تعامل داشته باشه. درمورد چگونگی رفتار خود در یک مهمونی تولد زمانی که احساس خجالت میکنه و یا بافشارهمسالان خودش روبه رو میشه، با او صحبت کنین. به احساسات او اهمیت بدین و برای چگونگی پاسخ به هر وضعیت به او کمک کنین. اگه او درمورد یک سناریوی جدید اجتماعی عصبی هست و یا در آستانه یک بحران دوستی هست، شرایط رو براش توصیف کنین و باهم نقش بازی کنین و یا به او کمک کنین که وضعیتش خنثی بشه. او رو در خواندن و پاسخ به زبان بدن و دیگر نشانه های غیر کلامی و به رسمیت شناختن و احترام به احساسات افراد دیگه کمک کنین. هنر مذاکره و سازش در بازی رو با او تمرین کنین تا هنگام بازی تبدیل به دیکتاتور نشه چون در اون صورت هیچکس علاقه مند به هم بازی شدن با او نیست.

به کودک خود مکالمه، گوش دادن و همچنین مهارت هایی مانند تماس چشمی و یا سوال پرسیدن درمورد آنچه که فرد دیگری میگه رو آموزش بدین. او رو به درک احساسات خود با استفاده از کلمات احساسی مثل هیجان، شادی، غم، عصبانیت، نگرانی، نا امیدی و یا آرامش کمک کنین. زمانی که او در حال ایجاد یک انتخاب خوب هست و یا برای چیزی جدید تلاش میکنه توجه کنین که همین امر نشون دهنده ی مهارت های دوستی سالم هست. او رو تحسین کنین و بهش بگین شجاع و با اعتماد به نفس شده و هم چنین به او بگین که این مهارت ها نتیجه ی انتخاب های درست خودش بوده.

فرزندتون رو تشویق کنین که دیگران رو همونجوری که هستن بپذیره، نه به اون شکلی که مورد پسند او هست. با کودکتون محتاطانه رفتار کنین که برای او مفیده و بهش یاد بدین او هم با دیگران همینجوری رفتار کنه. به عبارت دیگه چه فرزندتون راحت با دیگران دوست میشه چه سخت دوست میشه، به او آموزش بدین که بهترین راه برای پیدا کردن دوست اینه که خودمون هم همون رفتاری رو داشته باشیم که از بقیه انتظار داریم.

ترجمه توسط گروه نویسندگان نوین زی

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه