فلسفه بعثت پيامبران

فلسفه بعثت پیامبران

فلسفه بعثت پیامبران

خداوند براى هدایت نوع بشر و رساندن انسانها به کمال مطلوب و سعادت جاویدان،پیامبران و رسولانى فرستاده است،چه این که اگر نمى‏فرستاد هدف آفرینش بشر حاصل نمى‏شد،و انسانها در گرداب گمراهى غوطه‏ور مى‏شدند و نقض غرض لازم مى‏آمد:«رسلا مبشرین و منذرین لئلا یکون للناس على الله حجة بعد الرسل و کان الله عزیزا حکیما،پیامبرانى (را فرستاد) که بشارت دهنده و بیم دهنده بودند،تا حجتى براى مردم بر خدا باقى نماند (و راه سعادت را به همه نشان دهند و بر همه اتمام حجت‏شود) و خداوند توانا و حکیم است‏». ما معتقدیم:از میان آنها پنج نفر«اولو العزم‏»یعنى‏«صاحب شریعت و کتاب آسمانى و آیین جدید»بودند که نخستین آنها«نوح‏» (ع) سپس‏«ابراهیم‏»و«موسى‏»و«عیسى‏» (ع) و آخرین آنها«حضرت محمد» (ص) است.

فلسفه بعثت پیامبران

«و اذ اخذنا من النبیین میثاقهم و منک و من نوح و ابراهیم و موسى و عیسى ابن مریم و اخذنا منهم میثاقا غلیظا،به خاطر بیاور هنگامى را که از پیامبران پیمان گرفتیم و (همچنین) از تو و نوح و ابراهیم و موسى و عیسى بن مریم،و ما از همه آنها پیمان محکمى گرفتیم (که در اداى رسالت و نشر کتاب آسمانى کوشا باشند) ».

«فاصبر کما صبر اولوا العزم من الرسل،صبر و استقامت کن آن گونه که پیامبران اولوا العزم صبر و استقامت کردند».

فلسفه بعثت پیامبران

ما معتقدیم:پیامبر اسلام (ص) خاتم انبیاء و آخرین رسولان الهى است و شریعت او براى همه مردم دنیاست و تا پایان جهان باقى است،یعنى جامعیت معارف و احکام و تعلیمات اسلام چنان است که به تمام نیازمندیهاى انسان در جهات معنوى و مادى تا پایان جهان،پاسخ مثبت مى‏دهد،و هر کس ادعاى نبوت و رسالت تازه‏اى کند باطل و بى اساس است.

«ما کان محمد ابا احد من رجالکم و لکن رسول الله و خاتم النبیین و کان الله بکل شى‏ء علیما،محمد (ص) پدر (خوانده) هیچ یک از مردان شما نیست،ولى رسول خدا و ختم کننده سلسله پیامبران است،خداوند به همه چیز آگاه است (و آنچه لازم بوده در اختیار او نهاده) ».

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه