روش جذب کردن فرد مورد علاقه تان!

روش جذب کردن فرد مورد علاقه تان!اگر می خواهید به برای اولین قرار ملاقات با پسر مورد علاقه تان آماده شوید و استرس دارید و نمی دانید او را چگونه در اولین برخورد جذب خودتان کنید، از توصیه های دکتر فیل کمک بگیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این ملاقات را پشت سر بگذارید و شخص مورد نظرتان را به خود جذب کنید.

توصیه های دکتر فیل برای اولین قرار ملاقات با پسر مورد علاقه تان

شاید این مهم‌ترین قرار زندگی شما باشد، قراری که آینده زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شاید خواستگارتان قرار باشد که تا آخر عمر در کنار شما زندگی کند و تمام رؤیاها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشاند. برای همین اولین قرار مهم‌ترین قرار است، برای آنکه بهترین تاثیرگذاری را در این قرار داشته باشید، نکات زیر را به خاطر بسپارید و به آنها عمل کنید.

فردی که روبه‌روی شما نشسته شاید باهوش‌تر از شما باشد و به احتمال زیاد از شما باتجربه‌تر است، پس هیچ‌گاه فکر نکنید که می‌توانید او را بازی دهید یا گمراه کنید. سعی کنید صادقانه رفتار کرده و اگر هم اشتباهی از شما سر زد به آن اعتراف کنید. دکتر ویتیمور می‌گوید: اگر در صحبت کردن خواستگارتان حواس شما پرت شده و کلام او را از دست دادید خیلی راحت به او بگویید که برای یک لحظه حواس‌تان پرت شده است. اگر هم فکر می‌کنید حرفی که زده است نامناسب بوده یا او را رنجانده از وی معذرت‌خواهی کنید. معذرت خواستن شجاعت و انعطاف شما را می‌رساند و تاثیر خوبی روی ذهن طرف مقابل شما خواهد گذاشت.

اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد کرد

خانم‌ها در بین خودشان می‌گویند؛ اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد کرد. اما این درست نیست. باور کنید که در قرار اول هر دقیقه انتظار کشیدن می‌تواند مرگبار باشد و باعث عصبانیت و ناراحتی طرف مقابل شما شود و در نتیجه آن جو مناسب چنین جلسه‌ای را بر هم بزند.

اگر شما بنشینید و انتظار آمدن طرف مقابل‌تان را بکشید، چه حسی خواهید داشت؟ قطعا خوشحال نخواهید بود. یادتان باشد اگر دیر کنید می‌تواند به این معنا باشد که برای طرف مقابل ارزشی قائل نیستید، برای همین حساب همه زمان‌ها را بکنید و از جمله حاضر شدن، ترافیک و مشکلات احتمالی را بکنید تا دیر به قرارتان نرسید.

در اولین قرار با پسر مورد علاقه تان تلفن همراه تان را خاموش کنید

شما می‌خواهید که خواستگارتان در زمانی که مقابل شما نشسته است دائما مشغول چک کردن تلفن همراهش باشد یا پیامک بزند و دائما با تلفن صحبت کند؟ اگر از این رفتار خوش‌تان نمی‌آید خودتان چنین رفتاری را انجام ندهید. دکتر دایان گاتمن، روانشناس و متخصص علوم رفتاری در دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: «شاید همیشه این عادت را داشته باشید که تلفن همراه‌تان را در نزدیک‌ترین جا با خودتان نگه دارید و دائما پیامک‌ها، ای‌میل‌ها یا تماس‌های‌تان را چک کنید اما برای اولین قرار با خواستگارتان چ��ین کاری بدترین کار است. خیلی راحت قبل از ورود به محل قرار، تلفن همراه‌تان را خاموش کنید. مطمئن باشید یک ساعت خاموش بودن تلفن همراه ضرر جبران‌ناپذیری به شما نخواهد زد.»

در اولین قرار ملاقات با پسر مورد علاقه تان لباس مناسب بپوشید

بگذارید خیلی ساده بگوییم؛ اولین تاثیری که روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید با لباس‌های‌تان است، خیلی ساده اگر لباس‌های نامناسبی بپوشید از همان لحظه اول تاثیر نامناسبی روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید، اگر برای خوردن یک قهوه دعوت شده‌اید بدترین کار این است که با لباس و کفش مخصوص کوهنوردی در آنجا حاضر شوید. بهترین کار این است که برای اولین قرار با خواستگارتان لباس راحت، آراسته و نسبتا سنگین بپوشید. لباسی که می‌تواند همپایه لباس‌های مراسم دورهمی و مهمانی‌های نه‌چندان تجملی باشد. لباس‌های خیلی تنگ یا کفش‌های خیلی پاشنه‌بلند انتخاب‌های نامناسبی برای چنین قرار ملاقاتی می باشند.

با تشکر کردن نشان دهید به او احترام می گذارید

یادتان باشد، تشکر کردن نشانه توجه و احترام گذاشتن شما به طرف مقابل‌تان است. شما باید از احترام و توجهی که به شما می‌شود قدردان باشید و این قدردانی را نشان دهید. یک تشکر در مورد پرداخت صورت‌حساب قهوه یا غذایی که خورده‌اید، می‌تواند به خواستگار شما نشان دهد که شما فردی مودب و نکته‌سنج هستید که به جزئیات دقت می‌کنید.

به قوانین طرف مقابل‌تان احترام بگذارید

اگر او بلند می‌شود و صندلی را برای شما می‌کشد از او تشکر کنید، اگر هم این کار را نکرد نایستید تا این کار را انجام دهد، خودتان صندلی را بکشید و بنشینید. اگر او خواست که صورت‌حساب را پرداخت کند با او چانه نزنید، اگر هم خواست که در مورد مسائلی حرف بزنید یا نزنید به خواسته او احترام بگذارید. مطمئن باشید، اینگونه طرف مقابل‌تان هم به خواسته‌ها و قوانین شما احترام خواهد گذاشت.

در اولین ملاقات با پسر مورد علاقه تان در مورد این موارد صحبت نکنید

صحبت کردن اصلی‌ترین کلید برقراری ارتباط است اما برقراری یک دیالوگ خوب با فردی که برای اولین مرتبه با او ملاقات می‌کنید کار ساده‌ای نیست. قطعا نمی‌شود فرمول خاصی برای حرف زدن در جلسه اول ارائه داد، اما شاید برعکس این مورد را بتوان ارائه کرد! بهترین کار این است که در جلسه اول با خواستگارتان از صحبت کردن در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی و البته وضعیت آب و هوا بپرهیزید. دکتر ژاکلین ویتیمور، متخصص مشاوره خانوادگی در استوک می‌گوید: «همیشه آدم‌های نکته‌سنج و طناز محبوب و مورد توجه هستند اما حتی اگر شخصیتی اینگونه هم دارید در جلسه اول آشنایی خودتان را کنترل کنید و سعی نکنید دائما از جملات طنز و بامزه استفاده کنید یا خواستگارتان را بخندانید، چرا که اینگونه او این تصور را خواهد داشت که احتمالا شما فردی هستید که هیچ چیزی را جدی نمی‌گیرید.»

بیشتر بشنوید تا حرف بزنید

یادتان باشد، مهم‌تر از خوب حرف زدن خوب شنیدن است. قطعا اگر در همان برخورد اول به طرف مقابل‌تان نشان دهید که خوب و با دقت به حرف‌هایش گوش می‌دهید تاثیر بسیار زیادی روی او گذاشته‌اید. اگر در زمان حرف زدن، او سؤالی برای‌تان پیش‌ آمد در فواصلی که او مکث می‌کند یا منتظر واکنش شماست سؤالات خودتان را بپرسید. یادتان باشد یکی، دو بار قطع کردن حرف‌های او اشکالی ندارد اما خواستگارتان قطعا از اینکه هر دقیقه حرف‌های او را قطع کنید خوشحال نخواهد شد.»

تهیه و گردآوری : گروه بهداشت روان پرداد / منبع : مجله زندگی ایده آل

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه