شاد زیستن یکی از آرزوهای هر انسانی است اما بسیاری از آدمها روش های شاد زندگی کردن را به خوبی نمیدانند. شاد زندگی کردن اصولی دارد که اگر بتوان آنها را فراگرفت به راحتی میتوان دوران خوشی در زندگی داشت. به این اصول توجه کنید:

روش های شاد زندگی کردن,روش های شاد زیستن,بهداشت روان,راه و رسم شاد زندگی کردن,شاد زیستن یکی از آرزوهای هر انسانی است اما بسیاری از آدمها روش های شاد زندگی کردن را به خوبی نمیدانند. شاد زندگی کردن اصولی دارد که اگر بتوان آنها را فراگرفت به راحتی میتوان دوران خوشی در زندگی داشت. به این اصول توجه کنید:

عبادت کردن رمز شادی
یکی از راه‌هایی که تنش را از افراد دور می‌کند و باعث تقویت روحیه شادابی افراد می‌شود عبادت و مناجات است...
هرکس با توجه به عمق اعتقادش از طریق نماز خواندن، دعا کردن، روزه گرفتن، مراقبه یا قرآن خواندن می‌تواند آرامش بیشتری را وارد روح و روانش کند و از تاثیرات عمیق و بادوام آن در زندگی شخصی‌اش بهره ببرد. چون تا زمانی که درونتان آرام نباشد، نمی‌توانید شادمانی واقعی را تجربه کنید.

قدرت پذیرش
حتی اگر انسان کاملی هم نباشید خود را بپذیرید اما در بیشتر اوقات افراد درون خود را با بیرون شخص دیگری مقایسه می‌کنند. در واقع ظواهر زندگی باعث می‌شود ما در بیشتر اوقات احساس کم بودن و ناکافی بودن کنیم و همین مقایسه‌های پیش پا افتاده روی شادکامی ما تاثیر معکوس بگذارد. ارزش وجودی خودتان را با آنچه که دارید و به دست می‌آورید نسنجید بلکه خودتان و دیگران را هرطور که هستند دوست بدارید و بپذیرید.

ارتباط های سهیم و سازنده
ارتباط های صحیح و سازنده بین فردی و اجتماعی میتواند نقش مهمی در ایجاد حس مثبت در درون افراد داشته باشد و به تخلیه بسیاری از هیجانات منفی کمک کند. احساس تعلق به خانواده ی فامیل یا شبکه ای از دوستان بسیار مفید و کارساز است. از این طریق استرس کمتری را تجربه خواهید کرد. از خودتان بپرسید چه چیزی در زندگی‌تان به شما انرژی و معنا می‌دهد. جواب هر شخص به این سوال با دیگران متفاوت است. برای شخصی مذهب، برای شخصی دیگر مادر و پدر بودن و برای عده‌ای شغل خوب است. دنبال معنای زندگی‌تان باشید.

تهیه و گردآوری :گروه خانواده پرداد / منبع : زندگی مثبت

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه