رئیس امور مالی یه شرکت کارت اعتباری ملی گفت که مصرف کنندگان کارت اعتباری به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ درصد بیشتر خرج میکنن نسبت به وقتی که با پول نقد یا چک خرج میکنن که اکثرشون خریدای ناگهانی یا ولخرجیه.

دلایلی برای خلاص شدن از بدهی بخش دوم

بدهی، خرید ناگهانی و ولخرجی رو تشویق می کنه
رئیس امور مالی یه شرکت کارت اعتباری ملی گفت که مصرف کنندگان کارت اعتباری به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ درصد بیشتر خرج میکنن نسبت به وقتی که با پول نقد یا چک خرج میکنن که اکثرشون خریدای ناگهانی یا ولخرجیه. کارتهای اعتباری نامحدود به مردم اجازه داده که بدون فکر کردن به بازپرداختش و بدون فدا کردن نیازهاشون بلافاصله خرید کنن.

روش از بین بردن بدهی
تو جامعه ای که با فرض ” من هرچی که دوس دارم و هرموقع که دوس دارم، تهیه میکنم” درایت یا تدبیر، دوخت لباس، تعمیر کفش و تغییر نفت به منظور صرفه جویی در پول وجود نداره. بهتره که جدیدشو بخرین یا اینکه سرویستونو با اِعمال تغییرات براش هزینه کنین و بعدا براش پرداخت کنین بدون توجه به سود و هرنوع هزینه مالی.

بدهی، برنامه ریزی مالی خانواده رو از بین میبره.
به جای برنامه ریزی برای آینده و از بین بردن یه سری از خطاها، افزایش و تغییر بهبود اوضاع مالی آینده، بدهی برنامه ریزی لازم برای آینده رو از بین میبره برنامه ریزی مالی خونواده قبلا تعیین شده که: بدهیاتون که انباشته شده رو پرداخت کنین.

بدهی، روش طبیعی مدیریت جهانی پول رو به کودکان آموزش میده.
بدهی باعث میشه که بچه ها هم گاهی به استفاده از کارت های اعتباری، گرفتن وام مسکن و اهمیت به پرداخت صورتحساب توجه کنن. به همین دلیله که بچه هایی هم داریم که از دانشگاه فارغ التحصیل شدن و برای هزینه های آموزش و زندگی به اندازه کارت های اعتباری خرج کردن. اونا هیچ وقت برای حمل و نقل یا چیز دیگه ای پول نقد در نظر نگرفتن و با کلی بدهی بزرگ میشن و مجبورن سالها کار کنن فقط برای اینکه بدهیاشونو بپردازن.

نتیجه گیری
زندگی بدون بدهی همون طرح خدا برای زندگی امروز مردمشه. موهبت بدون بدهی شدن به مراتب فراتر از منطقه مالیه. اونها با عوامل مادی و معنوی بهبود میدن خودشون. هرکس که از نظر مالی محدوده از نظر روحی رهاست. اثرات مشکلات مالی در رابطه زناشویی باعث از بین رفتن اون میشه. درحال حاضر ۵۰ درصد از ازدواجا برای اولین بار شکست میخوره و دلیل اصلی شکست هم ناسازگاری مالیه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه