خیلی سخته که ببینید دختر نوجوانتون مضطرب و ناراحته. هنوز هم نمیتونید درباره ی مشکلاتش با او صحبت کنید؟ خب دخترا در این سنین کمی حساس هستند.

به دختر نوجوان خود کمک کنید اضطراب خود را مدیریت کند

خیلی سخته که ببینید دختر نوجوانتون مضطرب و ناراحته. هنوز هم نمیتونید درباره ی مشکلاتش با او صحبت کنید؟ خب دخترا در این سنین کمی حساس هستند. تمام کاری که باید انجام بدین اینه که برخی کارها رو همیشه در ذهن خود نگه داشته و به موقع به اون عمل کنید. که عبارتند از:

  1. با او دوست باشید: اگر تا بحال تلاش کردید به عنوان پدر و مادر به دخترتون کمک کنید پس هیچوقت نمیتونید دردودل اونها رو بشنوید. به اونها اطمینان بدین که میتونند هر چیزی رو که با دوستانشون درمیان میذارند با شما نیز مطرح کنند. بدین صورت اون دلایل ناراحتی واضطرابش رو با شما درمیون میذاره. فراموش نکنید که صبور باشید.
  2. سعی کنید اونها رو درک کنید: همیشه سعی کنید احساسات اونها رو بفهمید مثل زمانی که شما نوجوان بودید (خب گفتن مسائل به مادر یا پدر فرق میکنه اما اگر پدر هستید نیزمیتونید با دخترتون ارتباط برقرار کنید). مشکلاتشون را از نگاه خود اونها ببینید مثل وقتی که خودتون در چنین موقعیتی بودید. اگر اونها به روشی متفاوت از آنچه معمول هست کارها رو انجام میدن قضاوتشون نکنید. زیرا اونها در سنی از نوجوانی هستند که مطمئنا تجربه ای که شما دارید هنوز بدست نیاوردن، و تصور میکنند که همیشه درست فکر میکنند. عصبانی نشید، تقصیر اونها نیست، بخاطرسنشونه. پس سعی کنید اینو درک کنید.
  3. نوستالوژیک بشین (به گذشته برگردین): اگه میخواهید به دختر نوجوان خود کمک کنید پس شما باید روزهای قدیم رو یادآوری کنید. سپس بخاطر بیارید که خودتون چگونه با اضطرابتون کنار اومدین. سعی کنید با روشی خوب همه چیز رو توضیح بدین. اینکار مطمئنا به او کمک میکنه.
  4. به جای سرکوب کردن و تحت فشار قرار دادن از اونها پشتیبانی کنید: اگه شما عصبانی شدید و سعی کردید که کنترلش کنید پس واقعا راه درستی رو طی نکردین تا وضعیت موجود رو کنترل کنید. باید از او حمایت کنید، بهش این حس رو بدید که با اون هستید و تلاش میکنید از وضعیتی که دارن سر دربیارید.
  5. به اونها جرات و شجاعت بدید که میتونند مانند یک متخصص امور رو در دست بگیرن: همه در زندگیشان مشکل دارن اما به این معنی نیست که باید همیشه ناامید و ناراحت باشید. اعتماد به نفس دخترتون رو بالا ببرید.

هشدار
هیچوقت سعی نکنید اونها را کاملا تحت کنترل خود دربیارید. به اونها به اندازه آزادی بدید و خودتون رو در ذهن اونها به شخصی قابل احترام تبدیل کنید.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه