با این روش ها از شر بوی بد پاها خلاص شوید!

با این روش ها از شر بوی بد پاها خلاص شوید!در فصل گرما بیشتر مردم از بوی بد پاها رنج می برند و احتمال دارد حتی فصل گرما به پایان رسد،  اما برخی از افراد که از صبح تا شب پاهایشان داخل کفش است باز هم از بوی بد پا ها رنج ببرند و همیشه از این مشکل خود در عذاب هستند و خیلی جاها خجالت می کشند کفش خود را دربیاورند.

در اینجا راه کارهایی خانگی موثری را به شما ارائه می دهیم تا برای همیشه از شر بوی بد پاها خلاص شوید و با خیال راحت کفش های خود را دربیاورید:

چای سیاه : اسیدهای موجود در چای سیاه باعث کشته شدن باکتری های مولد بوی بد پا می شوند و همچنین باعث بسته شدن منافذ پاها و در نتیجه جلوگیری از عرق کردن پاها می شوند برای این منظور دو عدد چای کیسه ای یا دوقاشق چای خوری چای سیاه را داخل یک پیمانه آب جوش قرار دهید و پس از ۱۵ دقیقه این چای را به دو لیتر آب اضافه کنید و پاهایتان را به مدت ۲۰ دقیقه داخل این محلول قرار دهید و یک روز در میان این کار را انجام دهید.

آنتی بیوتیک ها : پمادهای آنتی بیوتیک باعث از بین بردن باکتری های مولد بوی بد می شوند بنابراین بهتر است قبل از خواب لایه ای از پمادهای آنتی بیوتیک کف پای خود بمالید و جوراب بپوشید وصبح دیگر اثری از باکتری ها و بو نخواهید دید.

روغن های معطر : روغن سنبل را شب ها قبل از خواب کف پای خود بمالید این کار علاوه بر خوشبو کردن پاها به کشتن باکتری ها نیز کمک می کند.

زینک : ماده ی معدنی زینک به از بین رفتن بوی بد پا کمک می کند بنابراین مواد غذایی زینک دار را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید از قبیل : غذاهای دریایی ، گوشت ، اسفناج ، لوبیا ، جو ، غلات ؛ قارچ ، بادام و شکلات تلخ.

سرکه : نصف فنجان سرکه ی سیب را داخل لگن آب بریزید و پاهای خود را درون آن قرار دهید سرکه باعث از بین رفتن بوی بد پا می شود.

نشاسته : نشاسته ی ذرت عرق را جذب می کند می توانید قبل از بیرون رفتن کف پاهای خود مقداری نشاسته ی ذرت بریزید و سپس جوراب بپوشید.

جوش شیرین : داخل کفش خود مقداری جوش شیرین بریزید زیر�� باعث از بین رفتن قارچ ها و باکتری ها می شود.

نعناع : نعناع باعث خنکی پوست و از بین رفتن بوی بد پا می شود ، می توانید عرق نعناع را داخل لگن آب بریزید و پاها یتان را داخلش قرار دهید.

آب نمک: نمک باعث کاهش میزان تعریق می شود و باکتری ها را از بین می برد برای این کار دو فنجان نمک را داخل لگن آب بریزید و پاهایتان را به مدت ۱۵ دقیقه داخل آن قرار دهید.

تهیه و گردآوری : گروه بهداشت پرداد / منبع : آرایشیک

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه